ÖVRIGT / Diverse / Värmefat 15629149
nr 1562 9149
Värmefat
nysilver, Tidigt 1900-tal, diameter: 22,5
Utrop:
500 kr
måndag 11 september 2023
kl 20:24:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.